+ 371 2666 7444 (12:00-18:00)

Eņģeļa Pasts - Rūpes visa gada garumā

Eņģeļa Pasts, kā sociālais projekts, ir radīts 27.09.2016. ar mērķi iepriecināt, atbalstīt, rūpēties, uzmundrināt cilvēkus sociālās aprūpes centros un arī ārpus tiem. Eņģeļa Pasts - rūpes visa gada garumā, ne tikai Ziemassvētku laikā.

Latvijas sociālās aprūpes centros dzīvo vairāk, kā 10 000 cilvēku (pieaugušie), kuri dažādu apstākļu pēc nevar atrasties savās ģimenēs, lai tur saņemtu pietiekamu un atbilstošu aprūpi un mīlestību. Vai arī daļai šo cilvēlu nemaz nav ģimenes, kuras par viņiem rūpētos.

Tie ir ne tikai seniori, bet arī jaunāka gada gājuma cilvēki, kuri dažādu iemeslu pēc, par savām mājvietām sauc sociālās aprūpes centrus un tajās saņem gan ārstēšanos, gan rehabilitāciju un aprūpi ikdienā.

Eņģeļa Pasts, savu dažādo sociālo projektu ietvaros, šiem cilvēkiem vēlas "pateikt", ka viņi nav vieni uz pasaules un par viņiem varam un vēlamies parūpēties mēs visi, kaut arī no attāluma, bet no sirds un ar mīlestību.

Visa gada garumā, Eņģeļa pasts, piedāvā caur daudz un dažādiem projektiem radīt prieku citiem.


Piepildi Sapni (kopš 2017. gada):
Projekta ietvaros, aprūpes centros esošie cilvēki izsaka savus kvēlākos sapnīšus, par to, ko vēlētos saņemt. Sapnīši ir dažādi - kādam tas ir sienas pulktenis, kādam vasaras platmale, saulesbrilles, grāmata, krelles, dzija adīšanai. Ikdienišķas un praktiskas lietas (arī veselības profilaksei), vai ne tik ikdieniešķas, vai tas, ko cilvēki visu savu dzīvi vēlējušies, bet joprojām nav spējuši sev sagādāt un sagādāt to sev nevar arī šobrīd, jo nav finansiālas rocības.
Projekts notiek visa gada garumā no 01.01.-31.12. IESKATIES

Vēstules un kartiņas (kopš 2016. gada):
Šī projekta ietvaros mums ir iespēja cilvēkiem aprūpes centros nosūtīt tieši ar roku rakstītas vēstules un dažādas apsveikuma kartiņas gan svētku reizēs (Ziemassvētki, Valentīndiena, Lieldienas, Jāņi un citi), gan tāpat vien. Ticiet man, šīs kartiņas un vēstules cilvēki pārcilā un pārlasa ļoti bieži, tādejādi atkal un atkal saņemot pozitīvās emocijas, kuras vēstulēs un kartiņās esat ielikuši Jūs, Eņģeļi.
Projekts notiek visa gada garumā no 01.01.-31.12. IESKATIES

Dzimšadasdiena (kopš 2017. gada):
Tāpat, kā mēs svinam savas dzimšanasdienas, tieši tāpat tas ir svarīgi ikkatram, kurš savu iekdienu pavada aprūpes centros. Neatkarīgi no tā, vai šim cilvēkam ir ģimene, vai nav, Dzimšanasdiena ir īpaša diena un tā ir īpaša jebkurā vecumā. Tieši tāpēc mēs varam apsveikt cilvēkus, nosūtot Dzimšanasdienas dāvaniņu, kā pārsteigumu. Šajā projektā netiek jautātas centru iemītnieku vēlmes, lai padarītu pārsteiguma momentu lielāku. Kādu dāvaniņu jādāvina? Eņģeļiem jau ir iespēja iepazīties ar cilvēka vārdu, vecumu un raksturojumu un vadoties pēc šīs informācijas, sagatavot Dzimšanasdienas dāvaniņu. Kā arī Jūs varat apsveikt kādu cilvēku, kurš dzimis tieši tajā pašā dienā, kurā arī Jūs, tādejādi - Prieks dubultā!
Projekts notiek visa gada garumā no 01.01.-31.12. IESKATIES

Ziemassvētku vecīša darbnīca (kopš 2014. gada):
Šī projekta ietvaros tiek un tiks sagatavotas simboliskas dāvaniņas ar ikdienā patiešām praktiski saturu - higiēnas precēm, dvielīšiem, kalendāriem, kafiju, tēju, istabas čībām, vilnas zeķītēm, dažādiem gardumiem, utt. Tādejādi mēs līdzcilvēki varam atbalstīt un atcerēties šos cilvēkus, radot prieku šajā svētku laikā un sarūpēt to, kas ļoti nepieciešams tieši ikdienā.
Projekts notiek no 20.11.-20.12. IESKATIES

Lieldienas (kopš 2019. gada aprīļa mēneša):
Lieldienu projektā nosūtītās dāvaniņas būs pārsteiguma pilnas, jo sociālā aprūpes centra iemītnieki netiek aptaujāti par viņu vēlmēm. Kādu dāvaniņu jādāvina? Eņģeļa Pasts komanda sagatavos jau gatavus "Lieldienu Dāvanu komplektus" (ar nepieciešamo un atļauto saturu) e-veikalā un katrs no Jums varēs tos pēc izvēles iegādāties, lai tie tālāk nonāktu pie cilvēkiem aprūpes centros, par ko parūpēsies Eņģeļa Pasts komanda.
Projekts notiek no 08.04.-30.04. IESKATIESŠajos projektos ir iespēja piedalīties ikvienam Eņģelim, kurš vēlas darīt labos darbiņus, iepriecināt citus - sarūpēt dāvaniņu, vēstuli vai skaistu kartiņu. Kā arī ar savu dalību Eņģeļa Pasts projektos, nepieļaut klusuma iestāšanos sociālās aprūpes centros, kā tas parasti notiek pēc lielās Ziemassvētku kņadas, diemžēl ....

Cilvēki aprūpes centros bija vakar, ir šodien un būs arī rīt....

 

Drīzumā būs citi sociālie projekti un to īsi apraksti, kuri pievienosies šim sarakstam.....
Iespējas ir vienmēr, tikai svarīgi vai tās vēlies izmantot.
Uz 01.2019. projektam pievienojušies jau 90 sociālās aprūpes centri visā Latvijā un turpina pievienoties.
Visai operatīvajai projekta informācijai jāseko līdzi Facebook, projekta lapā

Līga Uzulniece
Eņģeļa Pasts vadītāja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

#engelapasts #rupes #atbalsts #TuNeesiViens