+ 371 2666 7444 (12:00-18:00)

Sociālās aprūpes centros viss plūst un mainās

Ikdienā organizējot sociālos projektus jau 5 gadu garumā, kas saistīti ar sociālās aprūpes centriem, līdzcilvēkiem stāstu, ka aprūpes centros iemītnieku skaits un to labsajūtas un veselības indekss ir ļoti mainīgs. Ar to ir jārēķinās, jo tāda ir dzīve.

Aprūpes centros mīt dažāda gada gājuma cilvēki un ar dažādu veselības stāvokli. Brīdī, kad aprūpes centrs piesakās piedalīties kādā no sociāliem projektiem, tā iemītnieku katra pašsajūta ir viena un projekta gaitā tā mainās un var ļoti krasi mainīties zibenīgā ātrumā. Tas cilvēks, kurš sākumā bijis aktīvs un labi juties, pēc kāda laika var kļūt par gulošo. Kā arī ir gadījumi, kad cilvēks dodas mājās vai tiek pārvietots uz citu sociālās aprūpes centru.

Tieši šī iemesla pēc, katrā projektā tiek rakstīts, ka saraksti var būt mainīgi un ar to jārēķinās katram projekta dalībniekam, gan sūtot kartiņas, gan sarūpējot dažādas dāvanas.  Kā arī nav iespējams nedz par to laicīgi brīdināt projekta dalībniekus, nedz arī aprūpes centra komanda par to var paziņot projekta organizatorus nekavējoties.

Centra komandai ir prioritāte aprūpēt centra iemītniekus, daudz birokrātiskā darba un tikai pašā saraksta apakšā ir izmaiņu paziņošana Eņģeļa pasts administrācijai. Tieši tāpēc līdzcilvēkiem lūdzu būt saprotošiem, ka sagatavotā dāvaniņa vai vēstule var nesasniegt adresātu, jo izvēlētā cilvēka aprūpes centrā vienkārši vairs nav....... .

Ja notiek tieši šādi, tad dāvaniņa kļūst par rezerves dāvaniņu vai uzreiz tiek nodota kādam citam senioram, izņemot personalizētu kartiņu vai vēstuli.

Tieši pateicoties jaunajai e-platformai, centra komanda spēj ātrāk izņemt vai pievienot centra iemītnieku, ja ir notikušas izmaiņas, bet tas tāpat ir vairāku dienu vai pat nedēļas jautājums un ar to ir jārēķinās mums visiem, piedaloties Eņģeļa Pasts sociālajos projektos.

Kā arī vēl viena svarīga lieta - ne velti Eņģeļa Pasts sociālajos projektos ir īss dāvaniņu sagatavošanas termiņš (5 dienas) un tas ir tieši to iemeslu pēc, par kādiem rakstīju augstāk, šajā rakstā. Un tāpat ir situācijas, kad dāvaniņa ir atnākusi, bet konkrētā seniora centrā vairs nav .....

 

Pateicos aprūpes centru komandām par operatīvu informācijas maiņu (papildināšanu) e-platformā!
Paldies projekta dalībniekiem - Eņģeļiem, par sapratni, piedaloties Eņģeļa Pasts projektā!

Līga Uzulniece
Eņģeļa pasts vadītāja