Aktualitātes

25 Decembris

Intara stāsts par Ziemassvētku pārsteigumu Skaidrītei

Mums katram ir savs Labais stāsts. Mēs katrs, kādu reizi esam iedomājušies, ka varētu izdarīt ko labu, sirdi sildošu. Un tad pienāk tas lielās izvēles brīdis, kad jāizvēlas - darīt vai nedarīt.

Intara Stāsts (oriģināls):

Es piedalos, Eņģeļa Pasts, un Tu?

Kā tu notērēsi 20-30€? Notrallināsi? Nopirksi kaudzi ar nevajadzīgiem niekiem, ar cerību, ka kādu , kam tādu ir pilna māja, tas pārsteigs?

Man šodien bija dīvaina diena. Es strādāju kā zirgs, darbā skrēju kā vāvere ritenī, visapkārt svētku drudzis. Tuvojās darbadienas beigas, biju pārguris un tik ļoti vēlējos mājās...Pie manis pienāca kāda sieviete un sāka stāstīt stāstu, iesākumā īsi un konkrēti, tad vārdu pa vārdam saruna atraisījās.Viņa ar lielu rūpi un milzīgu atbildības sajūtu stāstija, ka meklē dāvaniņu vecai, slimai sievietei, kura slikti redz un slimo ar diabētu. Es sapratu ,ka viņa grib sagādāt prieku mamītei, tāpec tik nobažījusies ,lai viss būtu nevainojami. Vārdu pa vārdam, atklājās, ka sieviete atrodas aprūpes namā . Es nopratu , ka tā ir kāda radiniece. Izrādās, tā ir pilnīgi nepazīstama sieviete, kura ir vientuļa un nevarīga aprūpes namā. Man kaut kur pazuda visi vārdi...pauze. Izrādās ir akcija Eņģeļa Pasts. Ikvienam ir iespēja ar dāvaniņu iepriecēt un samīļot kādu vecu sirmgalvi Latvijā. Mūsu saruna izvērtās gara. Viņa man aizrautīgi ar mirdzošām acīm stāstīja, kā visa šī nedēļa aizritēja domājot ko ielikt paciņā, kur un ko labāk iegādāties, kā iesaiņot....Vesels emociju piedzīvojums. Es klausījos un jutu , ka man acis kļūst miklas...Galu galā visu savu bērnību un pusaudžu gadus nodzīvoju blakus aprūpes namam(toreiz to sauca par pansionātu), jo mana mamma bija pansionāta direktore. Tā kā varat nojaust, kā jutos, klausoties svešās sievietes stāstā. Es nekavējoties atradu netā Eņģeļa Pastu un atradu tieši to pašu aprupes namu, kam blakus biju nodzīvojis visu savu bērnību un jaunību....

Nekad nedomāju, ka 20-30€ ir tik smaga izvēle, kuram es esmu tiesīgs dāvināt savu pārsteigumu...Tagad sēžu un nezinu ...Ja tu esi izlasījis manu ziņu tik tālu, izstāsti komentārā, kā darītu tu? Kā tu izvēletos no daudziem sirmgalvjiem tikai vienu? Ja komentāros redzēšu tevi, es sapratīšu tu esi sirdsgudrs civēks un īsts draugs.
Ar cerībām uz labo

Šodiena sākās gaiši un viegli. Bet ar atbildību par izvēli - pārsteigt un parūpēties par kādu. Es domāju akciju- EŅĢEĻA PASTS. Ee smu izvēlējies kudzi cienījamos gados(83.g) un uzzinājis no kuratores , kas Skaidrītei garšo, patīk, zinu viņas hobijus un ieradumus. Nu, ko!? Atliek ķerties pie dāvanas un tā -

1. diena
Svarīgākais par visu - kafija. Svēta lieta . Dodos uz Rimi un kafija ir rokā! Ar atlaidi un tāpēc trīs lielas pakas.Pie kases saprotu, ka iepriecinošā atlaide ir ar klienta karti, kura, kā likums , nav līdzi. Laikam izskatījos ļoti apbēdināts un apjucis.... Te no rindas iznāca kads vīrietis un noskenēja savu karti.Mazliet apmulsu , viss notika tik ātri...Prieks, kur tu rodies!? Tagadad varēšu vēl viskautko sapirkt dāvanai! Super!

Tālāk, zinu , sirmgalvjiem garšo saldumi. Man pat nebija divu domu,kurp doties . Protams- Skrīveru saldumi! Starp citu, tur rosās viss laipnākā un "saldākā" pārdevēja, saldumu pasaulē - Agita?. Dodos iekšā un apstāstu savu cēlo misiju un jautāju pēc padoma, ko senioriem ieteiktu viņa? Un tā, manā maisiņā ir visas bērnības atmiņas, garšas un smaržas- klasiskās Gotiņas un piparkūku cepumi! Dodos pie kases un gatavojos maksāt. Te, Agita kategoriski pasaka , ka nevienu centu neņemšot. Tas ir, kā? Uz ko viņa atbild , ka Skrīveru saldumi arī grib piedalīties sirsnīgajā pārsteigumā. Redz, Skaidrīt, Skrīveru saldumi tevi mīl!

Tagad diena iet uz galu, nekur vairāk nepaspēšu. Laiks mājās.

Rīt uzdevums atrast skaistu latviešu dzeju, jo Skaidrītei ļoti patīkot dzeju lasīt. Vēl, obligāti , noplēšamais kalendārs, un vēl kaut ko, kas priecē sirdi un acis. Ko? Varbūt tu vari ko ieteikt?

Diena pilna ar sirsnību, patīkami kņudinošām rūpītēm un nopietnu atbildību , lai viss būtu pārdomāts līdz skaistiem sīkumiem . Galvenais paspēt! Lai viena, daudz ko dzīvē pieredzējusī, sirds neskumst, bet priekā līksmo!

2. diena
Eņģeļa Pasts . Dāvana Skaidrītei jau gandrīz sarūpēta. Sirmgalvjiem pats galvenais ir laba veselība, īpaši šajā gadalaikā. Paši ziniet , kādas mums mēdz būt draņķīgas ziemas. Aptiekā aprunājos ar darbinieci, jautāju, kurus vitamīnus labāk lietot, viņa ieteica šos. Uzzinājusi,ka tas un daudz kas cits ,tiek ziedots labdarībai, viņa vēl vairāk atmaiga. Tāda nu tā labdarība un Ziemassvētki ir-atkausē katru sirdi. Žēl, ka mēs "atmostamies " tikai svētkos. Bet kaut kad un ar kaut ko ir jāsāk. Vitamīni Skaidrītei ir! Tagad parūpēšos par dvēseli un garu!

Nākamā taka ved uz grāmatnīcu"Jānis Roze " . Es jau zinu ko vajag - kalendāru un dzeju. Tā kā akcijā budžets tiek ierobežots, apm. 20-30€, tad skatos uz "izdevīgo" galdu, tur var atrast īstas "pērles"! Mani uzrunāja Dagnijas Dreikas dzeja- sievišķīgi tieša, ar maigu romantisma pieskaņu. Negaidīti pats rokās "ielec" eseju krājums ar atziņām par dzīvi "Dārznieks". Vēl pāris sīkumiņi un gatavs!.
Un tai nepazīstamai sievietei, kuru satiku pirms pāris dienām, patiesi bija taisnība- visas dienas sanāca piedomāt par dāvanu, tās saturu... un Skaidrīti , protams. Tagad jāsameklē atbistošs iepakojums un...tad darbs DPD.

3. diena
Te arī galapunkts un noslēgums! Enģeļa Pasts manu dāvanu nodod tālāk dpd gādīgajās rokās . Un tad 161 kilometrs uz Kuldīgas novadu, kur vienā no aprūpes namiem, neko nenojauzdama, dzīvo Skaidrīte.
Kādas man sajūtas? Savādas. Ceru, ka manas šīsnedēļas pūles un rūpes vainagosies ar prieku un apziņu, ka neviens šajā pasaulē nav aizmirsts un lieks.
Ziemassvētki jau teju klāt.

Gribētos lai nevienam šajos svētkos nav jāpaliek un jājūtas vienam, un nevajadzīgam. Lai blakus ir vismaz suņuks vai kaķītis. Paskatieties apkārt! Varbūt kads jums tuvs cilvēks tomēr būs viens....uzaiciniet viņu pie sava galda , kaut uz stundiņu. Pasēdēt , parunāt, nebūt vienam.

Lai mums visiem sirdssilti un labestīgi šie svētki.
Ar mīlestību
Intars"

 

Paldies, Intar, par šo stāstu!

Līga Uzulniece Bokuma
Eņģeļa Pasts vadītāja

intars01

intars03

 

Uzņēmuma rekvizīti
Sociālais uzņēmums
SIA Eņģeļa pasts, 40203171920
Juridiskā adrese: Gaismas iela 19 k-10 - 38
Ķekava, Ķekavas pag. Ķekavas novads, LV2123

Ziedojumu konts: LV11RIKO0002930366124
Pamatojums: Ziedojums EP darbības atbalstam

Pasta sūtījumiem (tikai vienkāršie)
Līga Uzulniece Bokuma (SIA Eņģeļa Pasts)
Aglonas iela 75-2, Rīga, LV1057

E: info@engelapasts.lv
Mob.: +371 26667444

 

nsus2023 02

Ziedojumu konts:
Biedrība NSUS, 40008232913
LV61RIKO0001080184799
Pamatojums: Ziedojums NSUS biedrības darbības atbalstam

UZMANĪBU!
Jebkura informācijas izplatīšana bez atsauces uz konkrēto rakstu vai "EŅĢEĻA PASTS" projektu un saskaņošanas ar SIA "Eņģeļa pasts" ir aizliegta.

 

Labklājības ministrija
aicina piedalīties
NSUS biedrības un
Eņģeļa Pasts
Sociālajos projektos