Aktualitātes

18 Oktobris

Kāpēc dāvaniņas saturs ir tāds, kāds ir

Ik pa laikam, 5 gadu garumā, saņemu zvanus un e-pasta vēstules ar jautājumiem: Kāpēc visiem vajadzīgi pledi, kāpēc visiem kalendāri, kāpēc visiem kafija, kāpēc visiem vitamīni, kāpēc daudziem spilveni, utt.? Vēl neesmu gan saņēmusi jautājumu: Kāpēc visiem saldumi? Vai piedaloties sociālajā projektā, ar mērķi kādu iepriecināt ir jāizprot, kāpēc kaut kas ir visiem līdzīgs vai vienāds. Varbūt svarīgi ir saprast un izprast, ka Tu kādu vienkārši iepriecināsi un tas ir pats galvenais mērķis.

Katru gadu skaidroju vienu un to pašu, ka cilvēki sociālās aprūpes centros visu pirms ir un paliek cilvēki, tādi paši, kā mēs, kuriem ir savas vēlmes, kuriem gribās tomēr visu savu personīgo, nevis centra kopējo, kuri saņem no savas pensijas tikai 10% mēnesī (piem: pensija 275,00 EUR). Par šādu summu neviens nevar atļauties iegādāties to, ko sirds vēlas un kad vēlas.

Kā arī jāņem vērā faktors, ka ilgstoši dzīvojot kopā, vienā mājā, vienā telpā, rodas arī kopīgas vēlmes. Ja istabiņā viens sāk runāt, ka vēlas siltu pledu, tad arī otrs aizdomājas un vēlas to pašu. Ja savā starpā cilvēki sarunājas par veselības profilaksi, tad tīri loģiski arī tur vēlēšanās paliek vienādas. Pirms vairākiem gadiem šādas līdzīgas vēlmes tika novērotas bērnu namos, kur visiem, kā vienam, Ziemassvētkos bija vēlēšanās saņemt MP4 atskaņotājus. Un šāda parādība ir normāla. Kā mēs varētu liegt vēlēties to, ko katrs grib? Nevaram! Tā ir šo cilvēku vēlēšanās, nevis mūsu!

Kā arī runājot ar centra komandu, bieži vien tiek nolemts, ka kaut kas būs visiem, jo ikdienā ir nepieciešams, nekā kāds pēc tam paliek bešā, jo ir aizmirsis pateikt vai pielikt dāvaniņai. Arī teksts (projekta lapā) tiek uzrakstīts vienāds, lai visiem viss būtu saprotams.

Tieši tāpēc, ja esi nolēmis piedalīties Eņģeļa Pasts sociālajā projektā (Piepildi sapni), kura ietvaros jāsagatavo un jānosūta lūgtās dāvaniņas, tad piedalies un sarūpē tieši to, kas lūgts. Nav svarīgi, kāpēc lūgts, svarīgi, ka cilvēks gaida un būs priecīgs un pateicīgs par to. Līdz ar to arī Tu būsi gandarīts par padarīto.

Līga Uzulniece
Eņģeļa Pasts vadītāja

Uzņēmuma rekvizīti
Sociālais uzņēmums
SIA Eņģeļa pasts, 40203171920
Juridiskā adrese: Gaismas iela 19 k-10 - 38
Ķekava, Ķekavas pag. Ķekavas novads, LV2123

Pasta sūtījumiem (tikai vienkāršie)
Dzirnavu iela 62k2-13
Rīga, LV1050

E: info@engelapasts.lv
Mob.: +371 26667444

 

Ziedojumi
Biedrība NSUS, 40008232913
LV74PARX0016440550001
Pamatojums: Ziedojums NSUS biedrības darbības atbalstam

UZMANĪBU!
Jebkura informācijas izplatīšana bez atsauces uz konkrēto rakstu vai "EŅĢEĻA PASTS" projektu un saskaņošanas ar SIA "Eņģeļa pasts" ir aizliegta.

 

 

Labklājības ministrija
aicina piedalīties
NSUS biedrības un
Eņģeļa Pasts
Sociālajos projektos