Aktualitātes

29 Decembris

Uzmanību - Dāvaniņās nesūtiet privātu informāciju

Šogad, jau 7 gadu pēc kārtas tiek organizēts labdarības projekts "Ziemassvētku vecīša darbnīca", kā arī citi projekti, kā "Piepildi sapni", "Vēstules un kartiņas", "Dzimšanasdiena". Tajā pat laikā, katru gadu ir aktuāls viens un tas pats jautājums un situācija, kad cilvēks centrā saņemt Jūsu sūtījumu ar Jūsu informāciju - vēstuli, dzīvesstāstu, kartiņām, arī telefona numuru, adresi, bildēm.

Jūsu sūtījuma saņemšanas brīdī, saņēmējs (aprūpes centrā dzīvojošais cilvēks) varētu gribēt rakstīt atpakaļ atbildi. Tieši šī iemesla pēc projekta noteikumos ierakstīju, ka cilvēki pēc izvēles var arī norādīt savu atpakaļ adresi, citu personīgu informāciju, bet tas nav obligāti.

Uzmanību!

Dāvaniņu sūtītājiem ir jāņem vērā, ka aprūpes centros dzīvo daudz un dažādi cilvēki, ar dažādiem dzīves gājumiem, dažādiem dzīves stāstiem un dzīves uztveri. Kā arī centros dzīvo cilvēki ar dažādām garīgās veselības problēmām, kas liedz atbilstoši/adekvāti domāt, rīkoties un rakstot Jums atbildi, var sarakstīt daudz un dažādas neatbilstošas lietas un faktus, kas rada tālejošas sekas un ne tās labākās.

Vēlos Jums ieteikt pievērt uzmanību uz sekojošo: nekādā gadījumā gatavotajās dāvaniņās nepievienot savas vai savas ģimenes fotogrāfijas, telefona numurus, e-pastu adreses un citu ļoti privātu informāciju. Vēstulēs, kartiņās rakstiet laba vēlējumus un parakstieties ar vārdu, mazāk izmantojiet uzvārdus. Kas attiecas uz Jūsu adresi uz kastes, tad kaste tiek iznīcināta un tā nepaliek, bet visa cita saņemtā informācija dāvanā, paliek pie konkrētā cilvēka. Kā arī savās vēstulēs nelietojiet tādu frāzi un līdzīgas, kā: "Būtu priecīgi palīdzēt. Ja ko vajag, tad rakstiet vai zvaniet!".

Ja tomēr esat tādu informāciju nosūtījis un saņēmis atpakaļ vēstuli ar lūgumiem par finansēm, drēbēm, citām mantām, lūgums nemesties palīgā un neko nesūtīt. Jums jāsazinās ar SU SIA "Eņģeļa pasts" (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 26667444) un jānoskaidro patiesā situācija dabā un tikai tad jārīkojas, ja to vēlēsieties.

Cilvēki ir dažādi un izkontrolēt, ko viņi Jums raksta atpakaļ, nav nedz personāla pienākums, nedz tiesības, tieši šī iemesla pēc Jums pašiem ir jāsaprot, ka atsaukties uz vēstuli, kurā cilvēks stāsta par apstākļiem centrā, par grūto dzīvi un kaut ko prasa, jāuztver ar vēsu prātu.

Šis jautājums katru gadu tiek izrunāts ar vairākiem aprūpes centru vadītājiem un arī šogad šāds brīdinājums ir pienācis, jo centra vadība mēģina izkontrolēt izsūtītās vēstules projekta ietvaros, bet kādas var "paskriet garām".

Jums atbildēs būtu jāsaņem vēstule, kurā cilvēks pasakās par Jūsu sūtījumu, pastāsta par savu ikdienu, par savu dzīvi kopumā, bet neko neprasa un nelūdz. Kā arī, ja kāds no dāvaniņu saņēmējiem vēlēsies atrast savu dāvaniņas sūtītāju un pateikties rakstiski vai telefoniski, tad centra vadība sazinās ar projekta vadītāju un šis jautājums tiek atrisināts. Tā bijis arī iepriekšējos gadus.

Par visiem neskaidriem jautājumiem lūgums OBLIGĀTI sazināties tikai un vienīgi ar SU SIA "Eņģeļa pasts", nezvanot uz centriem, jo centri šādu privāta rakstura informāciju Jums nesniegs, jo nav tiesīgi.

Līga Uzulniece
Eņģeļa Pasts vadītāja

Uzņēmuma rekvizīti
Sociālais uzņēmums
SIA Eņģeļa pasts, 40203171920
Juridiskā adrese: Gaismas iela 19 k-10 - 38
Ķekava, Ķekavas pag. Ķekavas novads, LV2123

Ziedojumu konts: LV11RIKO0002930366124
Pamatojums: Ziedojums EP darbības atbalstam

Pasta sūtījumiem (tikai vienkāršie)
Līga Uzulniece Bokuma (SIA Eņģeļa Pasts)
Aglonas iela 75-2, Rīga, LV1057

E: info@engelapasts.lv
Mob.: +371 26667444

 

nsus2023 02

Ziedojumu konts:
Biedrība NSUS, 40008232913
LV61RIKO0001080184799
Pamatojums: Ziedojums NSUS biedrības darbības atbalstam

UZMANĪBU!
Jebkura informācijas izplatīšana bez atsauces uz konkrēto rakstu vai "EŅĢEĻA PASTS" projektu un saskaņošanas ar SIA "Eņģeļa pasts" ir aizliegta.

 

Labklājības ministrija
aicina piedalīties
NSUS biedrības un
Eņģeļa Pasts
Sociālajos projektos