Aktualitātes

19 Janvāris

Viss "Savs" pazūd un pārvēršas par "Kopējs"

Visi Eņģeļa Pasts sociālie projekti vērti uz to, lai atbalstītu katru konkrētu cilvēku. Pirms cilvēks ierodas sociālās aprūpes centrā (SAC), viņam ir bijusi sava māja, sava gulta, sava krūzīte, savs dvielītis, sava sega un spilvens. Savs! Ierodoties SAC, nekas "Savs" praktiski vairs nepaliek (ar izņēmumiem), viss ir kopīgs, kāda lietots un tas nebūt nerada pozitīvas sajūtas.

Viss "Savs" pazūd un pārvēršas par "Kopējs".

Tieši šī iemesla pēc, Eņģeļa Pasts projektos tiek domāts par "Savs" radīšanu, kas dod īpašu sajūtu un atgādina to, kā bija agrāk. Katram cilvēkam ir svarīgi, ka viņš dzer tēju no Savas Krūzītes un apzinās, ka tā nav piederējusi nevienam citam. Mēs labi zinām, kā tas ir mūsu ikdienā, kaut gan tam nepiešķiram nekādu nozīmi, nenovērtējam to, līdz kamēr "Savs" pazūd.

Tieši tāpēc nosūtīt dāvaniņu ar tieši viņam domātu dvielīti, krūzīti, galda lampiņu ir tik svarīgi, lai viņš atkal varētu sajusties īpašs un atgūtu savu Es. Ikdienā, saņemot dāvaniņas, cilvēki SAC bieži vien jautā: "Vai tas ir man?". Cilvēks netic, ka kāds svešinieks tieši viņam atsūtījis dāvaniņu un tā patiešām ir viņa un paliks viņa īpašumā. Ticība atnāk tikai pēc kāda ilgāka laika, kad atkal un atkal cilvēks dzer tēju no savas krūzītes, apsedzas ar savu pledu un lasa savu grāmatu, ieslēdzot savi galda lampu.

It kā tik nenozīmīgi, bet tik ļoti svarīgi.
Viss "Savs" pamazām atgriežas un padara ikdienu priecīgāku un kaut nedaudz ļauj justies, kā agrāk.

Ikdienā komunicējoties ar SAC vadītājiem un sociālajiem darbiniekiem, bieži vien dzirdu, ka "Savs" atkal radīšana ir ļoti svarīga un pat nepieciešama.

Vairāk par Eņģeļa Pasts sociālajiem projektiem!

Līga Uzulniece
Eņģeļa Pasts vadītāja

Uzņēmuma rekvizīti
Sociālais uzņēmums
SIA Eņģeļa pasts, 40203171920
Juridiskā adrese: Gaismas iela 19 k-10 - 38
Ķekava, Ķekavas pag. Ķekavas novads, LV2123

Ziedojumu konts: LV11RIKO0002930366124
Pamatojums: Ziedojums EP darbības atbalstam

Pasta sūtījumiem (tikai vienkāršie)
Līga Uzulniece Bokuma (SIA Eņģeļa Pasts)
Aglonas iela 75-2, Rīga, LV1057

E: info@engelapasts.lv
Mob.: +371 26667444

 

nsus2023 02

Ziedojumu konts:
Biedrība NSUS, 40008232913
LV05RIKO0002930366135
Pamatojums: Ziedojums NSUS biedrības darbības atbalstam

UZMANĪBU!
Jebkura informācijas izplatīšana bez atsauces uz konkrēto rakstu vai "EŅĢEĻA PASTS" projektu un saskaņošanas ar SIA "Eņģeļa pasts" ir aizliegta.

 

Labklājības ministrija
aicina piedalīties
NSUS biedrības un
Eņģeļa Pasts
Sociālajos projektos