Aktualitātes

29 Oktobris

Kāpēc tiek noteikta dāvanas vērtība?

Jau vairāk, kā 8 gadus organizējot dažāda mēroga un satura sociālos projektus, ir saprasts un izprasts kā tie darbojas un kas tajos jāpielabo vai jāmaina. Kā arī kas vairs nestrādā tā, kā tam jāstrādā. Tas pats arī attiecas uz dāvanu vērtības noteikšanu.

Kāpēc dāvanas vērtība Ziemassvētku vecīša darbnīcā tiek noteikta tāda un ne citāda un kāpēc vispār tiek noteikta?

Līdz 2019. gadam, Ziemassvētku vecīša darbnīcā bija redzami saraksti ar cilvēkiem aprūpes centros un viņu vēlmēm. Kāpēc jau divus gadus tas ir manījies? Tam ir pamatojums un novērojumi.

Visus iepriekšējos gadus seniori izteica vēlmes un tās tika publicētas Eņģeļa Pasts projekta lapā Ziemassvētkos un Ziedotāji tās redzēja un izpildīja. Senioru vēlmes bija daudz un ļoti dažādas, kā arī dažbrīd ļoti vienādas, katra konkrētā centra ietvaros.

Kādam senioram dāvanā bija vēlme saņemt daudz un dažādas lietas, un tajā pat laikā citam - zeķu pāris un gardumi.

Kamēr vēlme redzama Eņģeļa pasts mājas lapā, tikmēr mēs neiazdomājamies par to, kā tas būs, kad vienā sociālā aprūpes centrā, vienā istabiņā, viens seniors saņems zeķu pāri un saldumus un otrs, turpat blakus - 10x lielāku dāvanu un daudz vairāk mantas. Tieši šis aspekts lika aizdomāties un aprunāties ar aprūpes centru komandām. Kā arī projekta gaitā, iepriekšējos gadus, bija gadījumi, ka ziedotāji aizsūta tikai daļu no dāvanas satura. 

Citi gadījumi: Ziedotājs, tikai labu gribot, savu izvēlēto dāvaniņu vēl papildinājis ar paša izvēlētām lietām, ārpus seniora vēlmēm un līdz ar to dāvana "izaugusi" ļoti liela, kas protams senioru iepriecināja, bet citu senioru blakus, kurs saņēma tikai zeķes un gardumus - skumdināja.

Tieši šo dažādo iemeslu pēc, jau divus gadus seniori nav informēti un netiek aptaujāti par vēlmēm Ziemassvētkos, lai sūtījums radītu pārsteigumu un prieku. Kā arī tiek noteikta dāvanas vērtība un publicēts "špikeris" - kopējais vēlamo lietu saraksts. Tieši tāpēc, lai nav vilšanās, rūgtums sirdī un ik katram senioram būtu prieks par Jūsu radīto pārsteigumu.

Ziemassvētku vecīša darbnīcā, jau divus gadus piedāvātais projekta modelis tiek atzinīgi novērtēts un ziedotājiem ir vieglāk sagatavot dāvaniņu no lielā saraksta. Kā arī jāņem vērā situācija "aiz loga", kas arī neļauj mums šobrīd iegādāties to vai citu preci, kas būtu lasāma seniora vēlmēs. Vienkārši fiziski nebūtu nopērkams, dažādu liegumu pēc.

Eņģeļa Pasts projektu klāstā ir viens projekts - Piepildi Sapni, kurā visa gada garumā var piepildīt senioru vēlmes. Toties Ziemassvētku projektā mums jārada pārsteigums un prieks visiem un tieši tāpēc ir piedāvāts esošais projekta modelis, lai ir iespēja visiem saņemt savu Ziemassvētku dāvanu un nevienam nepalikt aizmirstam un ar skumjām sirdī.

Paldies par sapratni un uz tikšanos projektā!

 

Līga Uzulniece
Eņģeļa Pasts vadītāja

Uzņēmuma rekvizīti
Sociālais uzņēmums
SIA Eņģeļa pasts, 40203171920
Juridiskā adrese: Gaismas iela 19 k-10 - 38
Ķekava, Ķekavas pag. Ķekavas novads, LV2123

Ziedojumu konts: LV11RIKO0002930366124
Pamatojums: Ziedojums EP darbības atbalstam

Pasta sūtījumiem (tikai vienkāršie)
Līga Uzulniece Bokuma (SIA Eņģeļa Pasts)
Aglonas iela 75-2, Rīga, LV1057

E: info@engelapasts.lv
Mob.: +371 26667444

 

nsus2023 02

Ziedojumu konts:
Biedrība NSUS, 40008232913
LV61RIKO0001080184799
Pamatojums: Ziedojums NSUS biedrības darbības atbalstam

UZMANĪBU!
Jebkura informācijas izplatīšana bez atsauces uz konkrēto rakstu vai "EŅĢEĻA PASTS" projektu un saskaņošanas ar SIA "Eņģeļa pasts" ir aizliegta.

 

Labklājības ministrija
aicina piedalīties
NSUS biedrības un
Eņģeļa Pasts
Sociālajos projektos